Club Wow is the media home of the Dance World Cup.

KSN - Children Solo National & Folklore Dance


KSN - Children Solo National & Folklore Dance

KSN - Children Solo National & Folklore Dance Results

PLACE NO. COMPETITOR AGE DANCE SCHOOL COUNTRY TITLE Mark
Gold 18 Milena Tarasova 12.02 Milena Tarasova Russian Federation OTRADUSHKA 98,7
Silver 28 Kelsey Renner 13.04 Fryday's Academy of Irish Dance England IRISH ROSE 90,0
Silver 31 Elsa Betalu Reverte 13.06 JAS DANSA Spain JIRONES DE TELA 90,0
Bronze 5 Mohd Farihin Fardhan Abdullah 10.07 WindBreeze Dance Company Malaysia ANGSAYAU 88,7
5 4 Luz Juana Vetter 10.06 Ballett Meister Schule Germany FRÖHLICHES MÄDCHEN 87,7
5 12 Nina Kratz 11.04 Ballettschule Dana Kalicinska Germany ITALIAN DANCE 87,7
7 2 Núria Fernandes 10.02 Academia Annarella Portugal ESPERANÇA 87,0
7 11 Ainara Cardoso quesada 11.03 estudio de danza esmeralda Spain ARABIGO 87,0
9 1 Olimpia Carauleanu 10.01 JOY2DANCE Romania BASSARABIAN GIRL 84,7
10 25 Louise Scoular 13.02 MCKECHNIE Scotland SCOTTISH HIGHLAND 84,3
11 9 Sophie Schippani 11.01 Tanzschule Hippmann Austria MAZURKA 83,3
11 15 Kai Wai Cheun 11.09 Channy Stage Arts Workshop Hong Kong THE FLOW 83,3
13 16 Caroline Kreindl 11.11 Dancing World Tanzschule Alexander Kreissl Austria JOTA ARAGONESA 82,7
14 22 Mohd Khairudin Masbul 12.11 WindBreeze Dance Company Malaysia NGIGOL TOBILUNG 82,3
14 27 Celia Sanchez-Miel 13.04 Escuela Russkaya Spain JALEO DE LA MACARENA (ESCUELA BOLERA) 82,3
16 13 Jana Giesbrecht 11.05 Tanzschule "Alisa" Germany "TANZ MIT DEM BLÜMENKRANZ" 82,0
16 32 Inchara P 13.08 Agni Steps Dance Academy India INDIAN FOLK 82,0
16 33 Jualina Ballert 13.10 Tanzstudio "Fancy" Germany OZARNAJA 82,0
19 30 Abigail Huitson 13.06 Kilburn School of Dance England UKRAINE 80,7
20 10 Au Cheuk Ying Charlotte 11,02 Channy Stage Arts Workshop Hong Kong LITTLE SEAWEED 79,0
21 8 Madi Ioana Chilianu 10.11 JOY2DANCE Romania JOTA ARAGONESA 78,3
22 29 Talia Tostee 13.06 Gail Smith School of Dance South Africa JOTA ARAGONESE 77,0
23 7 Phoebe Lucas 10.10 Nicola Miles Theatre Studios England SERBIAN BEADS 76,7
24 24 Inês Simmonds 13.01 Escola de Dança Lagos Portugal UKRAINIAN GIRL 75,2
25 3 Theresa Fankhauser 10.06 Dancing World Tanzschule Alexander Kreissl Austria DAWN OF THE SHAMROCK 74,7
25 17 Alexandra Kholkina 11.11 Escola de Dança Lagos Portugal BULBA FROM BELARUS 74,7
25 26 Yanina Nikolova 13.02 BDC GRACIA Bulgaria ''RUSSIAN DANCE FROM SWAN LAKE" 74,7
28 6 Sum Ning Ophelia Cham 10.08 Imprint Macau Dance Association Macau FIRECRACKER 74,0
28 23 Darina Uzunova 13.01 Ka Dance Bulgaria MERCEDES 74,0
30 21 Maria Gancheva 12.09 Ballet Studio "Krasimira Koldamova" Bulgaria TANGOS DE TRIANA 73,3
31 19 Kristýna Nevrlá 12.04 Baletní škola Irina Popova Olomouc Czech Republic JABLÍCKO 71,0
32 14 Amina Cosic 11.07 Ars Center Bosnia and Herzegovina MAZURKA 70,3